Киев, вул. А. Малишка 3, ТЦ «Кубік»
+38 (067) 392-06-76 info@breckle.com.ua
Безкоштовно проконсультуємо, підберемо, доставимо
Рус Укр

Як правильно обрати матрац?поради
виробника

Дуже помиляється той, хто стверджує, що «ортопедичний матрац — це жорсткий матрац» та «спати на жорсткій поверхні корисно».

Спробуємо розібратися, чим є ортопедичний ефект, від якого залежить основна дія матрацу на Ваш організм.

Ортопедія — це галузь медицини, що займається проблемами й захворюваннями суглобів та хребта. Зрозуміло, що матрац самотужки не здатен вилікувати хвороби спини, але допомогти з якісним відпочинком, вщент зняти напругу та втому, а також розвантажити хребта — на це він цілком спроможний.

Хребетний стовп має перебувати у своєму природньому стані, а це можливо лише в тому випадку, якщо він не відчуватиме жодних додаткових навантажень. Для цього матрац мусить повторювати усі контури та форми тіла людини. Занадто жорсткий матрац тиснутиме та викривлятиме хребта, а занадто м’який дозволятимемо йому провисати. Щоближче до природнього S-образному положення розташовано хребет, тим вищим виявиться ортопедичний ефект.

Розглянемо, як ця проблема вирішується технічно. У людини різні частини тіла мають різну вагу. Наприклад, плечовий пояс легше, ніж поперековий відділ. Отже, для того, щоб матрац дублював форму тіла, розподіл навантаження по всій його довжині має бути рівномірним.

Саме для цього компанія Breckle виробляє зоновані матраци, завдяки яким Ваш хребет залишається у фізіологічному положенні під час сну.

Крім того, зонування дає змогу запобігти іншій важливій проблемі — це травматизація плечового та тазостегнового суглобів під час сну на боці, що особливо актуально під час сну на більш жорстких матрацах.

Так як же правильно обрати матрац?

Ідеальним варіантом вибору матраца є його тестування його у виставковому залі. При цьому полежте кілька хвилин на різних матрацах у позі, в якій Ви спите зазвичай. А на матраці, на якому Ви зупините свій вибір, полежте не менше ніж 10-15 хвилин.

Лежачи на боці, зверніть Вашу увагу на становище таза — якщо таз провисає, і стегно зрівнялося з рівнем попереку, то матрац для Вас є занадто м'яким, якщо ж стегно навпаки дуже видається вгору і між матрацом та попереком утворилося «вікно», то матрац занадто жорсткий.

Перебуваючи на спині, зверніть увагу на поперек — якщо між попереком та матрацом можна без зусиль просунути руку, то такий матрац є занадто жорстким і не надаватиме попереку достатньої підтримки. Якщо ж Ви відчуваєте, що Ваш таз «провалився» у матрац, і ноги перебувають вище рівня таза, то матрац є занадто м'яким.

Пам’ятайте, що більшість моделей матраців компанія Breckle пропонує у декількох жорсткостях, тому, випробувавши кожен матрац у повному наборі жорсткостей, Ви матиметеме змогу підібрати для себе ідеальний.

Якщо ж Ваша звична поза — це сон на животі, то враховуйте, що на м'якому матраці виспатися Ви не зможете. Також Вам не підійдуть матраци з настилом з пен з «ефектом пам’яті».

А ще зверніть увагу на важливе правило, якого треба обов’язково дотримуватися, обираючи жорсткість матрацу — чим більшим є вік людини, тим м'якше мусить бути матрац. А для людей з порушеннями периферичного кровообігу або захворюваннями суглобів рекомендовано максимально анатомічні матраци з піною з «ефектом пам'яті» — наприклад, Activa Visco.

Як же Ви почуватимете себе на ідеальному матраці?

Лежачи на ідеальному матраці, Ви не зможете сказати, чи м'який він, чи жорсткий, Ви відчуватимете пружність та підтримку у зоні попереку, і водночас не відчуватимене твердості та тиску у зоні плеча й стегна. У положенні на спині у Вас збережуться S-образні вигини хребта, і поверхня тіла буде майже горизонтальною. Коли Ви лежатимете на боці, хребет залишатиметься у рівному горизонтальному положенні. Ваше плече потоне у відповідній зоні матрацу, тому Ви не закручуватиметеся «пропелером», а виїмка в районі талії буде повністю заповнена. На сторонній погляд Ваше тіло демонструватиме природню правильну лінію.

Я придбав новий матрац, а в мене на ньому почала боліти спина!

Якщо Ви раніше тривалий час спали на не якісних поверхнях (старі дивани, панцирні ліжка та розкладачки, матраци, що просіли, дуже жорсткі або дуже м'які поверхні тощо), то Ваш хребет підлаштувався під особливості сну у певних умовах. Після того, як Ваш сон перейшов у нову якісну стадію на новому матраці, хребет уві сні починає розпрямлятися, його зв'язки та міжхребетні м'язи поволі розтягуються, тому спершу деякий час Ви можете відчувати біль у спині. Неприємні відчуття можуть спостерігатися впродовж пари тижнів або навіть місяця, після чого щезають, не залишаючи і гадки про себе.

Я маю захворювання хребта або суглобів, як мені краще вчинити?

У разі, якщо Ви маєте проблеми з хребтом або будь-які захворювання опорно-рухової системи, наполегливо радимо, перш ніж обирати матрац, отримати консультацію з цього приводу у Вашого лікаря, і обирати матрац, виходячи з його рекомендацій.

Обов'язково розпитайте його, який матрац Вам найбільше підходить: м’який максимально анатомічний; зонований, що сприяє збереженню фізіологічних вигинів хребта, або ж матрац з твердою поверхнею без зонування.

Полежати на матраці
Полежати на матраці

Ми радимо

trikora-bettdecke.jpg
Trikora
від 1 733 грн.
senator.jpg
Заощаджуйте від 3 477 грн.
Senator
від 13 907 грн. 17 384 грн.
trikora-baumwollkissen.jpg
Заощаджуйте від 208 грн.
Trikora (бавовна)
від 831 грн. 1 039 грн.
trikora-wollekissen.jpg
Заощаджуйте від 233 грн.
Trikora (вовна)
від 930 грн. 1 162 грн.
edelhaar-kopfkissen.jpg
Edelhaar
від 1 855 грн.
topcool-bettdecke.jpg
TopCool®
від 1 225 грн.
monaco.jpg
Monaco
від 13 268 грн.